POĎ NA PLOGGING RUN V RÁMCI PRÍPRAVY NA TELEKOM NIGHT RUN

Záleží nám na životnom prostredí a zvlášť na čistote trás kadiaľ behávame.

 

ČO JE PLOGGING?
Plogging (švédsky: plocka upp) je kombinácia behu a zbierania odpadkov. Táto aktivita vznikla vo Švédsku v roku 2016. Okrem obyčajného behu umožňuje aj iné pohyby, ako napríklad drepy, zhyby a rôzne naťahovanie svalstva. Zároveň pomáha vyčistiť prírodu a verejné priestranstvá od odpadkov, predovšetkým od plastov.

Ak ti taktiež nie je ľahostajné, v akom prostredí bežíš, poď s nami na PLOGGING RUN v rámci bežeckej prípravy na 11. ročník Telekom Night Run.

KEDY A KDE

Prvý PLOGGING tréning bude 26.06.2019 a vyčistíme trasu v Horskom parku.  Druhý PLOGGING tréning budeme bežať 28.08.2019 a posvietime si na odpadky na trase Magio pláž – Berg  a späť.

POMÔCKY

Pripravíme pre teba všetko potrebné, vrátane rukavíc, vriec, potrebného označenia a samozrejme aj smetné zberné auto, ktoré vyzbierané smeti pozváža a zozbiera.

OBČERSTVENIE

V hlavnom mieste zberu odpadkov pripravíme aj malé občerstvenie, ale určite bude pre každého z nás tou najlepšou odmenou pocit, že sme pomohli prírode a niečo sme dobrovoľne pre naše mesto a jeho vzhľad urobili.

 

NA PLOGGING tréningoch sa podieľajú Hlavné mesto Bratislava, Bratislavská organizácioa cestovného ruchu (BTB), mestská organizácia Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a  generálny partner nočného behu – spoločnosť Telekom.

Po PLOGGING tréningoch budeme mať všetci výborný pocit nielen z čistej hlavy zo športovej aktivity, ale aj z čistej trate, ktorú po sebe zanecháme. Navyše, ak sa okrem jedného PLOGGING tréningu zúčastníš aj ďalších vybraných tréningov (viac info nájdeš na FB Bežecke treningy), budeš zaradený do žrebovania o dámske aj pánske športové hodinky Samsung Galaxy Watch.

 

Neváhaj a pridaj sa k nám!

*Informácie o tréningoch nájdeš tu: http://bratislavamarathon.com/web/telekom-night-run/bezecke-treningy/

Aktuálne informácie z bežeckých tréningov nájdeš na facebookovom evente  11. Telekom Night Run – bežecké tréningy tu: https://www.facebook.com/events/459013008216963/

About the Author

By Tomas / Administrator on jún 25, 2019