INFORMÁCIA ORGANIZÁTORA K AKTUÁLNEJ SITUÁCII

V Bratislave bol dnes hospitalizovaný prvý pacient s potvrdeným ochorením COVID-19 spôsobeným novým koronavírusom. Moniturujeme aktuálnu situáciu s ohľadom na konanie zajtrajšej ČSOB Zimnej Série, ako aj v súvislosti s aprílovým ČSOB Bratislava Marathon.
K vzniknutej situácii sa snažíme už niekoľko dní pristupovať s maximálnou zodpovednosťou vychádzajúc z informácií a podkladov prezentovaných zodpovednými autoritami. Kontaktovali sme aj ministerstvo zdravotníctva. Situáciu konzultujeme na denno dennej báze aj s kolegami – organizátormi z okolitých krajín – Praha, Budapešť, Paríž.

Všetky doposiaľ zverejnené usmernenia sú preventívneho charakteru a ich základným cieľom je najmä zvýšiť hygienické opatrenia pri účasti na podujatí, ako aj v bežnom živote.

Na ČSOB Zimnej Sérii sme pripravili pre dobrovoľníkov podávajúcich občerstvenie jednorázové rukavice, v mieste prezentácie na podujatí nájdete hygienické jednorázové obrúsky pre vaše potreby, odporúčame vyhnúť sa podujatiu osobám, ktoré sa necítia zdravotne v poriadku, resp. u ktorých sa prejavujú príznaky choroby, na registrácii nájdete aj usmernenie ministerstva zdravotníctva k prevencii pred šírením koronavírusu. Informácie boli zaslané v newslettri na účastníkov podujatia, zverejňujeme ich aj na našich sociálnych sieťach.

Vzhľadom na to, že informácie o potvrdení nového koronavírusu sú staré len niekoľko hodín, budeme nepretržite sledovať vývoj situácie a bezodkladne vás o akejkoľvek zmene informovať. Už predbežne pripravujeme aj sériu opatrení smerom k plánovanému ČSOB Bratislava Marathon prvý aprílový týždeň, o všetkom vás budeme informovať v priebehu najbližších dní aj s ohľadom na vývoj situácie.

Bratislava Marathon Team

About the Author

By ondrej / Administrator on mar 06, 2020