ZIMNÉ HALOVÉ TRÉNINGY ZATIAĽ INDIVIDUÁLNE

Milí bežeckí priatelia,

pôvodne sme sa plánovali stretnúť už 3. novembra na halových tréningoch v Eláne a spoločne sme sa chceli pripravovať tak ako každý rok na jarnú bežeckú sezónu. Bohužiaľ situácia je aktuálne pre skupinové trénovanie nepriaznivá a nám neostáva nič iné ako prijať túto situáciu a počkať na čas, kým sa to nezmení a nezlepší. Zimné halové tréningy tak aktuálne ostávajú v „stand by“ móde, hala je rezervovaná na klasické termíny – utorok/streda – piatok, a začneme ju využívať v momente, akonáhle príde k uvoľňovaniu opatrení a k nárastu počtu povolených účastníkov tréningov.

Každoročne ste nám prejavovali svojou účasťou na tréningových aktivitách dôveru, preto sme sa rozhodli, že „vás nenecháme čakať“ a s ohľadom na vývoj situácie pre vás pripravíme vždy na 2 týždne bezplatne tréningové plány, tak ako boli pripravené, aby ste si ich mohli individuálne odbehať a zlepšovať sa.  Tréningové plány pripravili naši tréneri Romana Komarňanská a jej tímový kolega Matúš Kovalčik.

Pomaly sa nám blíži zimné obdobie, ktoré sa spája s nízkymi teplotami, sychravými dňami a mrazom. Behanie je úžasné v tom, že ho môžete vykonávať počas celého roka a takmer všade. Behanie v tomto období je výborným prostriedkom ako sa vyhnúť leňošeniu a priberaniu, posilňuje vašu imunitu a aktuálne je aj výborný psychologický pomocník.

Vzhľadom na počasie sme sa rozhodli, že pripravené intervalové tréningy nebudú zacielené na konkrétne časy, ale na úsilie. Po pravde nemáte sa kam ponáhľať a zbytočne behať intervalové tréningy ,,na doraz.“ Taktiež interval odpočinku/pauza medzi opakovaniami bude formou medziklusu alebo medzichôdze, keďže budete behať vonku a státie v tomto prípade by nebolo vhodné.Pred jednotlivými intervalovými tréningami sa zamerajte na dlhší rozklus (2-3km), aby ste sa dostatočne zahriali a zbierali kilometre pre objem. Výklus tiež okolo 1-3km, aby ste upokojili organizmus,stimulovali krvný obeh, rýchlejšie odstránili soľ kyseliny mliečnej zo svalov a prišlo k regenerácii organizmu.

Romi a Matúš

Bratislava marathon team


Prvé dva tréningové týždne (02.11. – 15.11.)

Druhé dva tréningové týždne (16.11. – 29.11.)

Tretie dva tréningové týždne (30.11. – 13.12.)

Štvrté dva tréningové týždne (14.12. – 27.12.)

Piate dva tréningové týždne (28.12. – 10.1.)

Šieste dva tréningové týždne (11.1. – 24.1.)

Siedme dva tréningové týždne (25.1. – 7.2.)

Ôsme dva tréningové týždne (8.2. – 21.2.)

Deviate dva tréningové týždne (22.2. – 7.3.)


Organizátori:

Generálny partner:

Auto partner:

Hlavný partner a partner detských behov a minimaratónu

Technický partner:

Partner 10 km:

Partner štafetového polmaratónu:


Partner zdravia:


Partneri:

 

 

 

 

 

S podporou: