Nadácia PORFIX v spolupráci so svojimi partnermi pomáha počas opatrení spojených so zabránením šírenia vírusu COVID-19 so zabezpečením stravy pre ľudí v „prvej línii“ v 7 krajoch po celom Slovensku. Sú to ľudia, ktorí strážia štátne hranice, odberné miesta pri testovaní ľudí na COVID-19 a karanténne centrá pre ľudí vracajúcich sa zo zahraničia.  

“Cítime zodpovednosť za ľudí, ktorí každý deň obetujú svoje zdravie pre nás všetkých, bez ohľadu na to , či je deň, noc, víkend alebo sviatok. Aj teraz v tejto ťažkej situácii neostávajú doma. Preto sme sa rozhodli pomôcť im aspoň takouto formou.”

Policajti, hasiči aj vojaci majú tak vďaka tejto podpore 7x v týždni kvalitný teplý obed pripravený zo zdravých surovín. 

S prípravou a rozvozom jedla sa začalo od 15. apríla najskôr v Bratislavskom kraji, od 23. apríla pribudli ďalšie kraje po celom Slovensku, pričom denný počet rozdistribuovaných obedov je zatiaľ 360 ks, čo týždenne predstavuje 2 520 obedov a do konca mája by to už malo byť spolu vyše 15 000 obedov.

Do projektu je aktuálne zapojených 13 gastronomických prevádzok z celého Slovenska, ktoré pomáhajú s prípravou a rozvozom jedla, čo podporuje aj menšie gastronomické podniky, najviac dotknuté aktuálnou situáciou.

Koordináciu rozvozu zabezpečuje agentúra BE COOL. 


Organizátori:

Generálny partner:

Auto partner:

Hlavný partner a partner detských behov a minimaratónu

Technický partner:

Partner 10 km:

Partner štafetového polmaratónu:


Partner zdravia:


Partneri:

 

 

 

S podporou: