„Behám zdravý“

„I Run Healthy“

Keď sme v roku 2018 v spolupráci so Slovenskou antidopingovou agentúrou a našimi partnermi vytvorili pravidlá správania/etiky bežca, ktoré sme zahrnuli pod označenie „We run Fair play“ alebo Bežecké dvanástoro Bratislava Marathon Teamu, hneď prvé a pre nás najdôležitejšie pravidlo sa týkalo toho najvzácnejšieho.

Vášho zdravia. Zdravia vás, našich účastníkov. Bez ohľadu na to aký čas zabehnete, či sa naplnia vaše športové túžby a ambície, je podstatné, aby vám športovanie a beh samotný prinášal radosť a pomáhal upevňovať vaše zdravie a vnútornú telesnú pohodu a nie, aby tomu bolo naopak.

Prvé pravidlo z nášho bežeckého dvanástora znie:

Ak pravidelne športuješ, aspoň raz do roka absolvuj športovú zdravotnú prehliadku. Ak si chorý, neštartuj, zdravie máme len jedno, treba si ho vážiť a nezahrávať sa s ním. Dobre sa pred pretekmi vyspi, najedz a napi sa, pri zvýšenom výdaji energie na pretekoch sa ti tvoje telo odvďačí, keď to budeš najviac potrebovať.

Poznať svoj zdravotný stav a absolvovať aspoň raz ročne pravidelnú športovú prehliadku považujeme pre každého, a to aj hobby/rekreačného športovca, za veľmi podstatnú a dôležitú vec. Dôvodov je viacero, od správneho nastavenia tréningových plánov, ich prípadnej optimalizácie na základe zistených výsledkov, cez získanie informácii o vlastnom tele (krv, EKG …) alebo napríklad potrebe dopĺňať pri pravidelnom športovaní niektoré živiny do organizmu (železo, horčík …), až po možné zistenie vrodených chorôb a zdravotných problémov, ktoré by sa vám pri športovaní a zvýšenej záťaži mohli výraznejšie prejaviť a mohli by mať na váš organizmus neblahé následky.

Aj preto sme sa v rámci Bratislava marathon team rozhodli v roku 2019 podporiť, motivovať a možno aj tak trošku oceniť a zviditeľniť všetkých tých, ktorí sa rozhodnú absolvovať pravidelné lekárske prehliadky a súčasne sa zúčastňujú našich bežeckých podujatí.

Nakoľko väčšina z vás absolvuje prehliadky práve na začiatku bežeckej sezóny, čo aj my odporúčame, rozhodli sme sa od 4. dielu ČSOB zimnej série (09.03.2019) naprieč našimi ďalšími bežeckými podujatiami organizovanými počas roka, bežcom ktorí nám predložia doklad o absolvovaní ročnej prehliadky u doktora (platí od 01.01.2019) – umožniť štartovať na našich bežeckých podujatiach vždy s najvýhodnejším štartovným, pričom pri prevzatí štartových balíkov môžete vždy využiť „Fast line“ a nemusíte čakať v rade prezentujúcich sa.

Jediné čo od vás vyžaduje splniť a potrebujeme je, aby ste predložili organizačnému teamu na prezentácii k nahliadnutiu originál potvrdenia od lekára o absolvovaní prehliadky.

Ako bonus získate od nás odznačik „Behám zdravý“, ktorý si môžete pripínať napríklad na štartové čísla na behoch, na bežecký pás, prípadne batôžtek alebo tašku, ktorú na šport používate, čím dáte všetkým najavo, že k svojmu zdraviu nie ste ľahostajný a budete slúžiť ako motivátori a ambasádori tohto posolstva medzi širokou bežeckou verejnosťou, za čo vám ďakujeme.

Na komunikáciu môžete používať aj naše hashtagy:

#behamzdravy

#IrunHealthy


Organizátori:

Generálny partner:

Auto partner:

Hlavný partner a partner detských behov a minimaratónu

Technický partner:

Partner 10 km:

Partner štafetového polmaratónu:


Partner zdravia:


Partneri:

 

 

 

 

 

S podporou: