TLAČOVÁ SPRÁVA 2018/10/22

Bratislava, 22. október 2018

Prípravy na v poradí už 14. ročník ČSOB Bratislava Marathon sú už v plnom prúde a nemohli byť oficiálne začaté inak ako spustením registrácie. „Registráciu k 14. ročníku sme symbolicky otvorili 14. októbra 2018. Síce je ešte stále skoro 6 mesiacov do štartu, ale už teraz sa tešíme na tento ročník, pretože v príprave sme nezaháľali a pre bežcov sme pripravili viacero noviniek a benefitov. Veríme, že našich účastníkov potešíme a že sa nám novinky osvedčia“, oznámil riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon  Jozef Pukalovič. Dvanásť dní po spustení registrácie je prihlásených prvých 500 bežcov a každým dňom pribúdajú ďalší, ktorí ho už majú vo svojom bežeckom kalendári 2019.

14. ročník ČSOB Bratislava Marathon sa uskutoční prvý aprílový víkend (06. – 07. apríla 2019). Hneď prvou z väčších noviniek je posun štartu nedeľnej časti podujatia. Štart všetkých disciplín v nedeľu, 07.04.2019 (maratón, polmaratón, štafety) je posunutý o hodinu skôr na 09:00 hod. Organizátori tak vychádzajú v ústrety požiadavkám obyvateľov mesta a polície, aby dopravné obmedzenia spojené s podujatím boli v časovom rozpätí, kedy ešte v meste nie je zvýšená premávka. Rovnako tak sa snažia vyjsť v ústrety bežcom, aby ich zvyšujúca sa teplota počas dňa oberala o čo najmenej síl.

„Som rád, že môžeme byť ako generálny partner už po dvanásty krát pri tomto športovom podujatí a vidieť, ako je každý ročník lepším a lepším. No nielen to. Množstvo disciplín robí toto podujatie dostupným naozaj pre všetkých, o čom svedčí aj rastúci záujem účastníkov. A práve to je našim cieľom – sprístupňovať šport všetkým,“ uviedol Daniel Kollár, generálny riaditeľ ČSOB.

Viacero noviniek a vylepšení sa týka práve účastníkov kráľovskej disciplíny podujatia – maratónu. Po úspešnej premiére v roku 2018 budú môcť maratónci pred prebehom do 2. kola využiť opäť možnosť (najmä zo zdravotných dôvodov) dobehnúť do cieľa v 1. kole a byť klasifikovaní v rámci disciplíny polmaratón.

Maratónci „nováčikovia“, pre ktorých bude ČSOB Bratislava Marathon 2019 premiérovým maratónskym podujatím, môžu požiadať organizátora o druhé štartové číslo, ktoré budú mať umiestnené na chrbte a bude potvrdzovať ich premiéru na kráľovskej bežeckej trati.

Napriek tomu, že ČSOB Bratislava Marathon si svoju históriu ešte len buduje, všetkých 13 uskutočnených ročníkov absolvovalo viacero maratóncov, a práve týchto pravidelných verných účastníkov sa v Bratislave rozhodli organizátori špeciálne odmeniť.

„Vážime si priazeň našich účastníkov a ich pravidelná participácia je pre nás najlepším hnacím motorom. Verní maratónci s dokončeným maratónom na všetkých doterajších ročníkoch (2006 – 2018) preto majú od nás bezplatné štartovné. Maratónci, ktorí dokončili minimálne 10. ročníkov podujatia môžu využiť zvýhodnené štartovné 25,-Eur, ktoré platí jednotne pri splnení podmienok do 15.02.2019“, potvrdil výkonný riaditeľ podujatia Peter Pukalovič.

Viaceré benefity si spolu so spustením registrácie pripravili pre bežcov aj partneri podujatia. Klienti generálneho partnera podujatia ČSOB Finančnej skupiny majú možnosť využiť 30% zľavu na štartovné. Klienti poisťovne Dôvera – partnera zdravia – majú možnosť využiť zľavu 4,- Eur resp. 2,- Eur pri prihlásení sa na vybrané disciplíny.

Po úspešnej premiére v roku 2018 sa v sobotu popoludní opäť uskutoční Senior Run & Walk alebo Beh dobrých ročníkov. Novinkou je, že organizačne sa stane súčasťou minimaratónu so štartom o 14:00 hod a v cieli ich bude premiérovo čakať medaila. Ozaj horúcou novinkou je, že ambasádorom Behu dobrých ročníkov bude aj v roku 2019 Ján Hazucha, aktuálne víťaz vekovej kategórie v rámci maratónu World Marathon Majors v Chicagu.

Zmenou prešla aj webová stránka bratislavamarathon.com, ktorá má svojím novým vizuálom sprehľadniť a zjednodušiť orientáciu všetkým jej návštevníkom a poskytnúť im ešte prehľadnejšie a pravidelnejšie informácie, a to najmä aktívnou komunikáciou na sociálnych sieťach FB a Instagram.

Hlavným poslaním 14. ročníka ČSOB Bratislava Marathon 2019 je, aby každý bežec, ale i ten, kto doposiaľ len zbiera odvahu na začatie s behaním, našiel v sebe odhodlanie a silu stať sa svojím vlastným hrdinom a nájsť v sebe víťaza v ktorejkoľvek bežeckej disciplíne. Na výber ich je deväť: maratón, polmaratón, maratónska štafeta, polmaratónska štafeta, desiatka, minimaratón, detské behy a preteky lezúňov. Preto aj mottom celého podujatia pre rok 2019 bude: „Nájdi v sebe víťaza“.

About the Author

By admin / Administrator on nov 16, 2018