Plogging Run s Bratislava Marathon Team

Plogging  vznikol v roku 2016 vo Švédsku a teraz sa organizuje už v mnohých ďalších európskych krajinách, v Austrálii i v USA. V Bratislava Marathon Team milujeme beh aj Bratislavu. Radi beháme po bratislavských uliciach, cestách, chodníkoch a chodníčkoch, po hrádzi či len voľne v prírode. Čoraz viac, a najmä na jar, si všímame do očí bijúce znečistenie povedľa bežeckých tratí a chodníkov. Nie je nám to jedno, tak isto ako mnohým z vás. Preto sme sa rozhodli, že sa v roku 2019 pokúsime opakovane počas roka pridať k miestam a mestám, kde sa ploggingu venujú aktívne.

Prvý plogging run odštartujeme dva týždne pred 14. ČSOB Bratislava Marathon 2019, 24. marca 2019. Trasou nám bude jedna z vašich najobľúbenejších častí Bratislavy a síce nábrežie Dunaja na petržalskej strane. Začneme od Tyršovho nábrežia a pobežíme smerom k južnej hranici Petržalky.

Naše poďakovanie patrí bežcom, ktorí sa na ploggingu zúčastnili a takisto aj Hlavnému mestu Bratislava, Bratislavskej organizácii cestovného ruchu (BTB) a mestskej organizácii Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), ktorí sa postarali, aby sme mali dostatok hygienických rukavíc, vriec na zber odpadkov, reflexné vesty na označenie účastníkov a samozrejme aj zberné auto, ktoré vyzbierané smeti pozvážalo a zozbieralo.

Podrobné informácie na http://bit.ly/PloggingRUN

Ostala po nás čistá trať a náš výborný „čistý“ pocit.

About the Author

By Tomas / Administrator on mar 14, 2019