Info k ČSOB Bratislava Marathon 2020

Milí bežeckí priatelia,

 • už sú to viac ako 2 týždne (08.03.2020), odkedy sme sa dozvedeli o rozhodnutí Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky a z toho vyplývajúceho nariadenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky o zrušení pripravovaného ročníka ČSOB Bratislava Marathon 2020 v jeho plánovanom termíne 04.-05. apríla 2020.
 • Situácia na Slovensku a aj vo svete sa za ten čas výrazne zmenila. Rozhodnutie štátneho orgánu o zrušení podujatia z dôvodu vis maior okolnosti, akou je šírenie vírusu COVID-19, nám všetkým spôsobilo veľké sklamanie. Avšak len niekoľko dní stačilo na to, aby sme sa presvedčili, že išlo o správny krok smerujúci k ochrane toho, čo je v živote najdôležitejšie, nášho zdravia.
 • Sledovali sme ako ste sa na podujatie tešili, poctivo ste trénovali a pripravovali sa, obetovali ste svoj čas, energiu a množstvo úsilia, aby ste si splnili svoj bežecký sen. My sme necelý mesiac pred začiatkom podujatia, ktoré sme mali už vo finálnej fáze pripravené, došli do momentu, ktorý nemal zrazu pokračovanie.
 • Ďakujeme vám ešte raz všetkým, ktorí ste nás v tých chvíľach podporili a neustále podporujete. Dodáva nám to energiu a motiváciu začať odznova, prehodnotiť plány, prispôsobiť sa vzniknutej situácii a na záver pripraviť pre vás ročník, ktorý sa aj vplyvom okolností určite zapíše do histórie.
 • Veľká vďaka aj našim partnerom a spoluorganizátorom, ktorí stále stoja pri nás a vyjadrili nám jednoznačnú podporu. Podporu v tom, že sme za ozaj krátky čas našli termín, na ktorý sme boli schopní organizačne presunúť ČSOB Bratislava Marathon tak, aby sa uskutočnil ešte v roku 2020. Všetci neochvejne veríme, že aktuálna situácia sa ukľudní a na jeseň sa v Bratislave stretneme a užijeme si spoločne „netradične“ jesenný bratislavský bežecký sviatok spojený s konaním podujatia. Je to práve samospráva, magistrát mesta Bratislava, bratislavská župa, jednotlivé mestské časti, či mestská polícia alebo Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave, ktorí sú dnes v prvej línii a spolu s našimi zdravotníkmi a množstvom ďalších zložiek sa snažia vytvoriť všetky podmienky na to, aby sme si čím skôr mohli opäť plniť naše športové sny a vrátiť sa k normálnemu životu. Veľká vďaka vám všetkým !!!
 • Vďaka podpore a jednote všetkých podstatných organizačných zložiek podujatia sme vás už v utorok 10.03.2020 mohli informovať o novom termíne ČSOB Bratislava Marathon 2020, presunutom na prvý septembrový víkend 05.-06.09.2020 #nerusimepresuvame.
 • Veríme, že vám tento termín bude vyhovovať a na jeseň sa v Bratislave stretneme. Pre nás táto situácia znamená, že z akcie, ktorá bola na 90% pripravená a dolaďovali sa posledné detaily, stojíme opäť na pomyselnej štartovej čiare a celú prípravu začíname akoby odznova. Ale tak to pri maratóne je, niekedy sa aj tesne pred cieľom vrátite na začiatok a musíte sa opäť vydať na cestu do možno ešte krajšieho cieľa. Z vašich reakcií sme nesmierne vďační, že mnohí z vás pritom budete s nami.

a)   Ak ste už prihlásení, tak na to, aby ste sa postavili na štart jesennej edície ČSOB Bratislava Marathon 2020 už musíte len natrénovať. Vaša registrácia je platná v pôvodnom rozsahu.

Uvedomujeme si aj fakt, že nie každému z vás bude nový termín vyhovovať. Vážime si vašu dôveru a v prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť jesenného termínu, máme pre vás nasledovné možnosti:

b)   Štartovné si môžete presunúť na niektorý z nasledujúcich troch ročníkov podujatia, j. v roku 2021,  2022 alebo 2023.

c)   Štartovné môžete darovať komukoľvek podľa vášho vlastného uváženia. Môžete tak urobiť kedykoľvek počas troch rokov, a to pre ročníky 2020 (septembrový termín), 2021 alebo 2022.

d)   Ak vám ani jedna z týchto možností nevyhovuje, zašleme vám poštou na naše náklady na adresu uvedenú v prihlasovacom formulári váš bežecký set z ČSOB Bratislava marathon pre rok 2020 – štartovú obálku, štartové číslo, účastnícku medailu, pre účastníkov maratónu a polmaratónu aj „Finisherské tričko“ a ako poďakovanie za dôveru aj špeciálnu „eventovú buffku“. Samozrejme tým, ktorí si zakúpili oficiálne eventové tričko podujatia alebo Finisherské tričko z rady exclusive, pribalíme aj to. Veríme, že účastnícky balíček vás poteší, bude pre vás peknou spomienkou, a aj keď nie priamo, aspoň na mieste kde sa budete nachádzať si v deň konania podujatia symbolicky odbehnete svoju disciplínu.

 • Detailné inštrukcie ako postupovať pri výbere jednotlivých možností nájdete v online formulári, na webovej stránke bratislavamarathonpostponed.sk. Inštrukcie vám taktiež zašleme formou „newsletttra“ spolu s týmto textom. Formulár je vytvorený v slovenskom a anglickom jazyku. Ak by vám bolo čokoľvek nejasné, neváhajte nás prosím kedykoľvek kontaktovať na registracia@becool.sk. Poprosíme vás o vyplnenie formuláru v termíne do 30.04.2020, aby sme vám následne mohli v priebehu mesiaca máj začať postupne zasielať poštou účastnícke balíčky a riešiť prípadné preregistrácie. Samozrejme toto všetko je ovplyvnené aj situáciou ohľadom šírenia vírusu COVID-19 a dodávok materiálu ku nám. O vývoji situácie vás budeme vždy aktuálne informovať.
 • Všetci sme sa na podujatie tešili a vzájomne „makali“ na tom, aby sme si užili tú lavínu emócií a energie, ktorú ČSOB Bratislava Marathon zo seba vyžaruje. Spoločne sme sa zastavili, ale spoločne sa aj rozbehneme. Teraz je dôležité urobiť všetko pre ochranu nášho zdravia, nič netreba uponáhľať. Aj naše nové komunikačné posolstvo smerujúce k jeseni bude

#vsetkodobehneme

 

 • Pripravujeme pre vás nové tréningové plány, nové príbehy, nové rady a odporúčania ako sa na „deň D“ vyladiť a pripraviť čo najlepšie. A aby ste si čas prípravy mohli ešte viac užiť, v nadväznosti na to ako nám to okolnosti a situácia umožnia, dohodneme sa s našimi partnermi a minimálne na víkend sprístupníme výdaj zakúpených oficiálnych eventových tričiek a eventových buffiek, aby ste sa z nich mohli potešiť a mohli ste ich v rámci tréningu využívať čím skôr. O všetkom vás budeme informovať.
 • Buďme súdržní a majme jeden pre druhého pochopenie, možno viac ako sme si to kedykoľvek mysleli. Podporme sa navzájom, podržme a oceňme všetkých tých, ktorí to teraz najviac potrebujú. Pristupujme zodpovedne k aktuálnej situácii, aby tieto, aj pre šport „zložité dni a týždne“, čo najskôr skončili a mohli sme sa vrátiť k tomu, čo nám všetkým tak učarovalo.
 • Želáme vám veľa síl, vytrvalosti, trpezlivosti a hlavne pevné zdravie a tešíme sa na vás na našich bežeckých akciách

Bratislava marathon team

About the Author

By Tomas / Administrator on mar 26, 2020