testtest

Slide thumbnail

  1. Ondrík zo Spišskej Belej, 3 roky 

Ondrík sa narodil pred troma rokmi spolu so svojou sestričkou – dvojičkou Sárinkou. Obe detičky sú zdravotne ťažko postihnuté. Ondríkovi diagnostikovali kvadruspastickú detskú mozgovú obrnu spojenú s epileptickými záchvatmi. 

Je ležiaci a iba s pomocou špeciálneho chodítka dokážesedieť, pretočiť sa, stáť aj chodiť. Pre Ondríka je veľmi dôležité, abytrénoval a rozcvičil si nožičky a ručičky. Matka Ondríka požiadala Konto Bariéryo príspevok na Detskú rehabilitačnú trojkolku, vďaka ktorej Ondrík zažijepocit vlastného pohybu a  „hlavne radosťz toho, že dokáže niečo aj sám.“

2. Luka zo Spišskej Belej, 5 rokov

Luka, 5-ročný chlapec, je veľký bojovník. Narodil sa iba s 10% šancou na prežitie a lekári mu po narodení diagnostikovali vážne mitochondriálne ochorenie nervového systému. Má úplne rozhádzané vnútorné prostredie. Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani bielkoviny. Potravu prijíma cez sondu PEG (vývod zo žalúdka). Finančná situácia rodiny nie je najlepšia. Matka sa o Luku stará sama a žijú spolu v dvojizbovom byte.

Luka nevie a ani nesmie chodiť. Aj napriek tomu veľmitúži po tom, aby sa mohol bicyklovať. Na Konto Bariéry sa obrátilis prosbou o finančný príspevok na Detskú rehabilitačnú trojkolku.Trojkolka by mu mohla pomôcť nielen s bicyklovaním sa, ale predovšetkýms cvičením, posilňovaním a správnym držaním tela.

3. Riško z Oravskej Lesnej, 4 roky

Pri pôrode mal Riško nedostatok kyslíka a musel zostať v inkubátore. Celá jeho rodina verila, že sa domov vráti zdravý a pobyt v nemocnici sa mu nebude predlžovať. Postupom času sa u Riška začali prejavovať prvé príznaky. Lekári mu po rôznych vyšetreniach nakoniec diagnostikovali spastickú tetraplegickú detskú mozgovú obrnu sprevádzanú epileptickými záchvatmi, alergiou na kravské mlieko a reflux.

„Aj keď nám život postavil do cesty takúto skúšku, nechcem sa vzdať a chcem dať svojmu synovi to najlepšie, ale nedokážeme to sami,“ hovorí Riškova mama. Preto požiadala Konto Bariéry o finančný príspevok na chodítko KID WALK, ktoré Riško už vyskúšal. Vedel v ňom kráčať, posúvať sa a bol to preňho nádherný pocit pohybovať sa spolu s jeho kamarátmi.  


GENERÁLNY PARTNER

Športový partner

Partner polmaratónu

Partner štafiet

Partner desiatky

Partner zdravia

Produktový partner


Partneri